501 648 545
Zawsze najlepsza oferta

Co można wziąć w leasing?

Generalnie można powiedzieć, że wszystko.

Wszystko to, co jest przydatne do prowadzenia biznesu.

Można wziąć w leasing oczywiście środki transportu, samochody o różnym przeznaczeniu od aut dla przedstawicieli handlowych po luksusowe limuzyny dla zarządów. Od ciągników siodłowych po specjalistyczne naczepy. Można wyleasingować kreskę pionową, obcinarkę kurzych łapek, ćwiekarkę do czubów, generator dymu czy też całą masę specjalistycznych maszyn i urządzeń, których nazwy u niezorientowanych często budzą uśmiech.

Problemem jest jednak to, że nie wszystkie firmy leasingowe leasingują wszystko.
Część spośród firm leasingowych specjalizuje się w różnych segmentach rynku.
Oczywiście z wzięciem w leasing samochodu osobowego nie powinno być problemu w prawie wszystkich firmach leasingowych, to jednak bardziej specjalistyczny sprzęt może zrodzić problemy z finansowaniem po stronie firmy leasingowej.

Są firmy, które specjalizują się w leasingowaniu sprzętu medycznego, inne chętnie leasingują maszyny rolnicze czy sprzęt komputerowy. Są firmy, które leasingują tylko obrabiarki, inne są zainteresowane tylko bardzo dużymi projektami przemysłowymi.

Co więcej, często polityka „sprzętowa” firm leasingowych często się zmienia nadążając za tym co się dzieje w gospodarce. Na przykład pogorszenie się koniunktury w transporcie automatycznie zmniejsza „entuzjazm” dla leasingowania ciągników siodłowych i naczep.

Generalnie zawsze trzeba wybrać firmę, która specjalizuje się w leasingu danego rodzaju sprzętu lub firmę uniwersalną leasingując szeroki zakres sprzętu. Skąd tą wiedzę czerpać? Pomocne są strony www firm leasingowych, telefony wykonane do lokalnych oddziałów bądź firmy zajmujące się pośrednictwem w zawieraniu umów leasingowych.

Firmy leasingowe różnią się filozofią podejścia do biznesu leasingowego.

Zdecydowana większość leasinguje tylko bezpieczny dla nich sprzęt (za bezpieczny sprzęt uważa się sprzęt cechujący się dużym płynnym rynkiem i niską utratą wartości w czasie trwania umowy leasingowej).

Pozostałe w swej polityce kierują się oceną kondycji ekonomicznej kontrahenta, czyli dla klienta, którego ocenią pozytywnie są w stanie wyleasingować każdy sprzęt.

Generalizując jeżeli usłyszą Państwo w firmie leasingowej: „tego nie da się wyleasingować” tak naprawdę usłyszeli Państwo „tego się nie da wyleasingować w tej firmie” .
Pozostaje poszukać innej, dla której to nie sprzęt będzie problemem.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami na bieżąco ! Twój adres pozostanie tylko u nas.